Altaylı’dan Kendisine ‘TİP’li’ Diyen AK Partili Dağ’a Yanıt

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, kendisini ‘Türkiye İşçi Partili’ ilan eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a yanıt verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, dün akşam Habertürk’te Teke Tek programında Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ı konuk eden gazeteci Fatih Altaylı’yı hedef aldı. 

Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Habertürk’te Teke Tek programını izlerken yayında bir moderatör ve bir TİP’li var zannediyorduk. Meğer moderatör yokmuş, iki TİP’li muhabbet ediyormuş’ dedi.

“Moderatör zaten soru sormaz”

Altaylı, bugün Habertürk’teki köşesinde AK Partili Hamza Dağ’a yanıt verdi.

Altaylı, ‘Söz konusu yönetici, belli ki kelimelerin anlamları üzerine bir yanılgı içinde.Eğer benim moderatör olduğumu düşünüyorsa, ki öyle demiş, moderatör zaten soru falan sormaz. Konuşmayı teşvik eder, genelde birden fazla katılımcının bulunduğu sohbetlerde katılımcıların konuşma süre ve sınırlarını belirler. İki kişinin karşılıklı konuştuğu bir yerde moderatör olmaz.Ama asıl önemlisi ben moderatör değilim. Bu zatı muhterem bilmez ama gazeteci diye bir şey vardır. Ben de gazeteciyim. Soru sorarım. Televizyon programlarında konuklarımın yaptığı ya da yapması gerektiği halde yapmadığı şeyler hakkında kendisinden bilgi almaya çalışırım’ dedi.

“Böyle eleştirilere muhatap olmamak için tipsiz olmak mı gerekiyor”

Bugüne kadar da konuğum kim olursa olsun bunu hakkıyla yaptığım konusunda büyük bir kitle hemfikirdir. Büyük ihtimalle de bu nedenle ‘bazı partilerin’ yöneticileri ve yetkilileri benim programıma asla katılmazlar’ diyen Altaylı, eleştirilerini şöyle sürdürdü:

‘Erkan Baş’ın üzerine fazlaca gitmediğim değil ama gidemediğim doğrudur. Çünkü hiçbir zaman yetkili konuma gelmemiş bir partinin yöneticisi. Bu yüzden de kendisine yaptıkları üzerinden ya da yetkisi olup da yapmadıkları üzerinden soracağım fazla bir şey yoktu.

‘Deprem sonrası kurtarma çalışmalarında niye geç kaldınız’ mı diyecektim, ‘Milyonlarca Suriyeli mülteciyi niye kabul ettiniz mi!’ diye soracaktım, ‘Hangi akla hizmetle aldığınız ekonomik kararlarla ile 2 yıl içinde enflasyonu nasıl uçurdunuz, kurları nasıl 2 katına çıkardınız’ merakımı gidermelerini mi isteyecektim!

Bu yüzden daha çok kendisini ve partisini tanımaya çalıştım. Üstelik, beni eleştiren bu beyefendinin, çanak soruların sorulduğu, yanıtların soruların içinde verildiği ve konuğun övgülere boğulduğu programlarla ilgili olarak bugüne dek hiçbir eleştirisini duymadım. Acaba burada sorun “Tip” mi! Böyle eleştirilere muhatap olmamak için tipsiz olmak mı gerekiyor. İltifatına teşekkür ederim ama emin olsun ki kendimi hiç de tipli bulmuyorum.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir