Bugatti, Mücevher Kaplı Yumurta Çıkardı

Birbirinden farklı modelleriyle tanıdığımız otomobil devleri, arabalar dışında farklı ürünlerle de karşımıza çıkıyor. Şimdi ise Fransa merkezli lüks spor araçları üreticisi Bugatti’den bu tarz bir hamle geldi.

Otomobil devi, ünlü İngiliz mücevher şirketi Asprey ile iş birliğine gitti. Bu ortaklık kapsamında da öyle bildiğimiz yumurtalara benzemeyen bir yumurta koleksiyonu üretildi. Mücehver kaplu bu sıra dışı ürünün fiyatı da tahmin edebileceğiniz gibi “yok artık” dedirten cinsten.

Sınırlı sayıda üretilecek yumurtaların fiyatları 200 bin doları aşacak

Bugatti’nin Asprey ile birlikte ortaya çıkardığı yumurtasının kabuğu karbon fiberden yapılmış. Bunun yanı sıra kabuğa yakından baktığımızda, efsanevi araç Bugatti 41 Royale’de kaporta süsü olarak kullanılana atıfta bulunan küçük fillere rastlıyoruz. Öte yandan yumurta som gümüş bir kafes içine yerleştirilmiş.

Ayrıca bir elmas “kapı” da üründe bulunuyor. Bundan anlayabileceğiniz gibi yumurtanın içinde de bir şeyler var. Ancak Bugatti, ne olduğu ile ilgili bir bilgi paylaşmıyor. Motor1’in aktardığına göre, içinde şirketin kurucusu Ettori Bugatti’nin 1928’de satın aldığı ve hâlen markanın önemli bir parçası olan “Chateau Saint Jean” isimli Fransa’daki mülkün bir tasvirinin olduğu söyleniyor. Ayrıca, Bugatti Type 1 aracının gümüş bir replikasının da içeriden çıktığı belirtiliyor.

Yumurtalardan toplamda 111 adet üretilecek. Çoğunluğu siyah olurken 12 tanesi hem farklı renklerde hem de özelleştirme seçenekleriyle müşterilere sunulacak. En pahalıları olacak bu 12 özel yumurtanın fiyatı ise 200 bin dolardan başlayacak. Diğer yumurtalar ise 20 bin dolardan başlayan fiyatlarla çıkacak.

Yumurtaların NFT’leri de gelecek

Öte yandan Bugatti ve Aspery’nin fiziksel yumurtalarının yalnızca fiziksel olarak çıkmayacağı, dijital olarak da geleceği belirtildi. Buna göre 111 yumurtanın her birinin NFT versiyonlarının da çıkış yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir