Erkan Petekkaya Yetiştirme Yurdunda Geçirdiği Zor Günleri Anlattı: “Hayatı Çok Dibinden Gördüm”

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya katıldığı bir programda yetiştirme yurdunda geçirdiği zor günleri anlatı. Ünlü oyuncunun anıları, Kırmızı Oda dizisinde canlandırdığı Delikanlı Sadi karakterine benzetildi. Erken Petekkaya, bazı soruları cevaplandırmakta ise zor anlar yaşadı.

İşte detaylar…

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın sunduğu Katarsis programının konuğu oldu.

Erkan Petekkaya, Kırmızı Oda aslı dizide canlandırdığı Delikanlı Sadi karakteriyle herkesin gönlünü fethetmişti. Petekkaya’nın sergilediği oyunculuk izleyenler tarafından takdir edilmişti. Erkan Petekkaya katıldığı programın kendisine Kırmızı Oda’yı hatırlattığını belirterek hayatına dair bilinmeyen soruları yanıtladı.

Ünlü oyuncu çocukluğuna dair bilinmeyen bilinmeyen anılarını anlattı. “Babam bana bakamayınca mecbur kaldı beni yetiştirme yurduna verdi.”

Erkan Petekkaya ‘Babam memurdu annem de ev hanımıydı çalışıyordu ama… Güzel bir çocukluk geçirdim. Büyük bir sevgiyle büyüdüm. Para yoktu ama iyi bir çocukluk geçirdim’ ifadelerini kullandı. 

‘6 yaşındayken annemle babam bir süre ayrı oldu, annem kardeşimi alıp Ankara’ya gitti. Babam bana bakamayınca mecbur kaldı beni yetiştirme yurduna verdi. Bakamadı bana gerçekten. 5. katta demir yok balkonda oturmuşum, düşerdim belki… O yüzden yurda verdi.’

Erkan Petekkaya, yetiştirme yurdunda yaşadığı ve hiç unutamadığı bir anısını da anlattı.

Petekkaya, yurt anısını anlatırken ‘Bir kız vardı. Salıncakta onu sallıyordum. Sallarken salıncak alnıma geldi. Hemen yakında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları vardı orada kafamı sarıp dikiş attılar. Babam öyle görünce dayanamadı direkt eşyalarımı aldı. O dolaptan eşyalarımı aldıktan sonra kapağı sert bir şekilde kapattı. O an dedim babam beni götürecek. O sesi hiç unutmam. O gün vesile oldu annemle babam barıştı.’ ifadelerini kullandı.

Erkan Petekkaya, annesiyle ilgili soruları cevaplamakta ise zorlandı.

Ünlü oyuncu çocukluğuna ve oyunculuk kariyerine dair birçok soruyu cevaplandırdı. Ardından annesinin vefatının üzerine konuşurken zor anlar yaşadı. Petekkaya, annesiyle ilgili ‘Annem bir savaşçıydı, evimin yakınına gömdüm her gün önünden geçiriyorum. Yasını hala yaşıyorum’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir