Euler Finance Çalınan 51 Bin Ethereum’u Geri Aldı

Euler Finance’in hacker’ı çalınan fonları protokole iade etti.

Geçtiğimiz sene kripto para sektöründe birçok hack olayı yaşandı. Yaşanan olaylarda çalınan fonların bir kısmına geri ulaşıldı. Euler Finance hacker’ı çalınan 51 bin Ethereum’u geri gönderdi.

Euler Finance Hacker İle Görüşmesinin Ardından Çalınan Fonları Geri Aldı

Euler Finance‘in bu ayın başlarındaki 200 milyon dolarlık çalıntının arkasındaki bilgisayar korsanı, çalınan fonların çoğunu bugün protokole iade etti. Daha önceden de 3 bin Ethereum’u protokole gönderen hacker bu sefer 51 bin Ethereum’u geri gönderdi.

Euler‘in yerel LAÜ token’ı, son 24 saatte yüzde 25 arttı ve hareketin büyük bir kısmı, hacker’ın belirteçleri protokole iade etmesinden sonra geldi.

Etherscan’den alınan veriler, yaklaşık 90 milyon dolar değerinde olan 51.000’den fazla Ethereum’un Euler dağıtım sözleşmesine geri gönderildiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, blockchain verilerine göre saldırgan, on milyonlarca DAI stablecoin’i başka bir cüzdana aktaran birkaç işlem daha yaptı. Geçen hafta Euler, bilgisayar korsanına çalınan fonları iade etmesi için 1 milyon dolarlık bir ödül teklifinde bulundu. Geliştiriciler, o sırada çalınan fonların yüzde 90’ının iade edilmesini istemişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*