İngiltere’den OnlyFans içerik üreticilerine göğüs büyütme indirimi

Yetişkinlere özel abonelik tabanlı popüler site OnlyFans’teki içerik üreticilerinin, iş gideri olduğunu söyledikleri göğüs büyütme ameliyatlarında vergi indirimi talep edebildiği ortaya çıktı. Majestelerinin Gelir ve Gümrük İdaresi (His Majesty’s Revenue and Customs/HMRC), yalnızca profesyonel amaçlar için gerekçe gösterebilinmesi şartıyla, serbest meslek sahibi “gösteri ve eğlence sanatçılarının” kozmetik ameliyatlar için imtiyaz talep etmesine izin veriyor.

The Mail on Sunday’in haberine göre, bunun bilinen ilk örneği, ismi açıklanmayan bir OnlyFans içerik üreticisinin HMRC’yi göğüs büyütmenin meşru bir iş gideri olduğuna ikna etmesiyle gerçekleşti.

Independent Türkçe’nin haberine göre, Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Servisi’ne (NHS) göre göğüs büyütme ameliyatının ortalama maliyeti 3 bin 500 sterlinle (yaklaşık 81 bin 330 TL) 8 bin sterlin (yaklaşık 185 bin 900 TL) arasında.

Avam Kamarası’na bağlı İş Komitesi’nde yer alan Muhafazakar Parti Milletvekili Alexander Stafford, The Mail on Sunday’e, “Vergi mükelleflerinin çoğunun vergi indirimlerinin bu şekilde kullanıldığını öğrenmekten mutlu olmayacağına eminim” dedi.

Stafford, “Bu nedenle kozmetik ameliyatlarıyla ilgili bu yasal boşluğu gözden geçirmenin ve tercihen mümkün olan en kısa sürede bunu kapatmanın tamamen doğru olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir