Mehmet Metiner: AK Parti’de Türkiye’deki değişimi doğru okuyamayan bir zihni kilitlenme var

Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, “Son zamanlarda gördüğüm o ki AK Parti siyasetinde bir daralma var. Türkiye’deki değişimi doğru okuyamayan bir zihni kilitlenme var” dedi. 

Eski AKP milletvekili Metiner, yazısında, “AK Parti’nin öyle bir yere savrulduğunu söylemek haksızlık olur elbet. Ama kimi emarelerle birlikte içerden ve dışardan bir damarın AK Parti’yi siyaseten bitirmek için öyle bir hatta çekmeye çalıştığı bilinmeyen bir şey değil. Reis’in varlığı şimdilik buna engel. Ama Reisçilik adı altında farklı bir sadakat anlayışıyla AK Parti’nin götürülmek istendiği yeri görmek lazım” görüşünü aktardı.

Metiner, şu ifadeleri kullandı: 

“AK Parti’nin içinin şunun-bunun adamı biçiminde ayrışması, güç kavgalarının tohumlarının atılması, ilerde hizipçilik hastalığına zemin hazırlayacak ortamın oluşturulması da cabası bir sorun olarak duruyor karşımızda. Reis’in güçlü liderliği şimdilik bunun da üstünü örtüyor. O herkesi kucaklayan “Biz farklılıklarımızla birlikte Türkiye’yiz!” mottosunun içinin asıl bu süreçte iyi doldurulması şart.”

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x