Ziraat Bankası 300 milyon dolar borçlandı

Ziraat Bankası uluslararası bankalar ile 3 yıl vadeli toplam 300 milyon dolar tutarında finansman için anlaştı. Banka uzun vadeli borçlanma olanaklarının artırılması, dış finansmanını sürdürülebilirliği ve kaynak yapısının çeşitlendirilmesi stratejileri kapsamında dış finansman kaynağı sağladığını bildirdi.

Bloomberght’te yer alan habere göre, banka ayrıca yapılan anlaşma sonrasında elde edilen fonlama ile yabancı para likidite temini ile beraber borçlanma vadesinin uzatılmasını sağlayacak. Ziraat Bankası’nın elde edilen kaynakla, finansal aracılık işlevlerinin yerine getirilmesinin yanında ülkenin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasına destek olmayı amaçladığı ve zorlaşan finansman koşullarında piyasalara rahatlama amaçlandığı kaydedildi.

Küresel piyasalardaki sıkılaşan piyasa koşullarına rağmen gerçekleştirilen işlemler, bankanın kredibilitesinin, güçlü muhabir banka ağının ve uluslararası finans sistemine entegrasyonun teyidi şeklinde yorumlandı. Ziraat Bankası’nın önümüzdeki dönemde de çeşitlendirilmiş dış finansmana yönelik stratejilerin sürdüreceği bilgisi paylaşıldı. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*