AK Partili Meclis Üyesi Murat Özcan, Gülşen’i Hedef Aldı: Sözleri Büyük Tepki Çekti!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılına yönelik performans programı ve bütçe tasarısı üzerine yapılan görüşmeler oldukça hararetliydi. Ak Parti Meclis Üyesi Murat Özcan, toplantıda yaptığı konuşmada, popüler şarkıcı Gülşen’in Eskişehir’deki konseri hakkında sert bir eleştiride bulundu. Sözcü’nün haberine göre, Gülşen hakkında ‘Sanatçıya benzer bir kadın’ ifadelerini kullanan Özcan’ın sözleri atmosferin gerilmesine sebep oldu.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/…

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantıları kapsamında 3. Birleşim 1. Oturumu Hasan Ünal başkanlığında düzenlendi.

Bu oturumda, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılına dair ve sonrasındaki iki yıl için planlanan bütçeleri ele alındı ve tartışıldı.

Birçok konunun ele alındığı toplantıya AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan’ın sözleri damga vurdu. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kapsamında Eskişehir’de düzenlenen etkinlikte sahne alan Gülşen hakkındaki sözler gündem yarattı.

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden bir tanesi olan Gülşen’e 4.5 milyon lira ödendiğini gündeme taşıyan Özcan şu ifadeleri kullandı:

‘Yapmış olduğunuz hizmetleri açıklayın, seçime gidiyoruz. Yatırım performans programınızı incelediğimizde, maalesef halk için çok önemli olan sizin çok fazla önemsemediğiniz birçok konuyla karşı karşıya kalıyoruz. Sosyal işleriniz her yıl olduğu gibi bütçenin çok altında.’

“Engelli kardeşlerimiz ile ilgili yapacak olduğunuz hizmetler de keza öyle. Kadınlarımız ile ilgili yapacak olduğunuz hizmetlere dönük en ufak bir şey biz göremiyoruz.”

“Buraya bütçe diye koyduğunuz şeye, geçen ay 4.5 milyon bedelle çağırmış olduğunuz ‘sanatçıya benzer bir kadına’ vermiş olduğunuz paradan daha az bütçeyi hizmete ayırıyorsunuz.”

CHP’li meclis üyeleri, ünlü şarkıcı hakkında ‘sanatçıya benzer bir kadın’ ifadesini kullanan AK Partili Meclis Üyesi Özcan’a bir anda tepki gösterdi.

Gerilim tırmanınca yeniden açıklama yapan Özcan, “Ben aşağılayıcı, küçümseyici bir cümle kurmadım. Şunu söyledim; kadınlarımızla ilgili belediyemizin bütçesine koymuş olduğu rakamları inceliyoruz.” dedi.

“Burada bir kinaye yapıyorum, sanatçıya benzer derken, sanatçılık yönünü eleştiriyorum doğrudur ama kadınlık yönü ile ilgili en ufak bir eleştirim olmadı.”

‘Sanatçıya benzer bir kadına 4.5 milyon verdiniz ama kadınlarımız ile ilgili bir program yapmadınız dedim.”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Ünal ise Özcan’ın sözlerine eleştirerek “Aynı şeyi hala tekrarlıyorsunuz, takdir kamuoyunundur” ifadelerini kullandı.

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x