Arda Turan ile Seçil Erzan’ın Konuşmalarında Yer Alan 33 Milyon Liralık Kredi: Bankayı Bile Şaşırtmış!

Bir bankada şube müdür olan Seçil Erzan, başta futbolcular olmak üzere birçok kişiyi yüksek faiz vaadiyle dolandırdığı sebebiyle tutuklu yargılanmaya devam ediyor. Seçil Erzan’a en çok parayı kaptıranların başında ise Arda Turan geliyor. Arda Turan, kredi olarak çektiği parayı bile Seçil Erzan’a verdiğini söylüyordu. Arda Turan’ın kullandığı 33 milyon liralık kredinin detayları ortaya çıktı.

Arda Turan ile Seçil Erzan arasında geçen ve kayıt altına alınan yazışmalarda, Arda Turan’ın ‘Sana tüm paramı verdim. Arsa sattım, kredi çektim sana verdim’ dediği haberlere yansımıştı.

Arda Turan’ın, görüşmede geçen kredi iddiasının detayları ortaya çıktı. Turan, Seçil Erzan’ın da çalıştığı bankadan sadece 3 saat içinde 33 milyon lira kredi çekmiş.

CNN Türk muhabiri Ümit Uzun, Arda Turan’ın kısa süre içinde bankadan kullandığı yüksek miktarlı kredinin banka görevlililerinin de dikkatini çektiği ancak Seçil Erzan’ın yetkisini kullanarak kredi kullanımında kolaylık sağladığını ifade etti.

“33 milyon liralık bir kredi alıyor. Bunun da sebebi şu. Seçil Erzan o döngüyü sağlayamıyor artık sıkışıyor. Sıkışınca da Arda Turan’dan bir nakit desteği sağlıyor. Arda’nın da artık nakiti kalmadığı için bir kredi formülü üretiyorlar. Bankadaki krediyle bunu çözeceklerini hesaplıyorlar ve sistem devreye giriyor.”

“Seçil Erzan bir kredi ayarlıyor. 33 milyon liralık bir kredi. Bu kredi saha sonradan dolara çevriliyor. İşte o sırada da banka iç kontrol yetkilisi devreye giriyor”

Seçil Erzan, yüksek kredinin ne için çekildiğini soran banka yetkilisine, gayrimenkul alacaklarını söylemiş. Ancak tapu ibrazının sonradan yapılacağı konusunda yetkiliyi ikna etmiş.

Seçil Erzan; “Tapuyu yapınca edecekler. Bu arada ipotek aldığımız gayrimenkulü satmak üzereler krediyi hemen kapatacaklar. Kendi satışlarında bir sorun çıktığı için acil kredi kullandılar. 10-15 güne kapanacak.” diyerek kredinin kullandırılmasını sağlamış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x