“Evde Tek Başına 2” filmindeki lüks ev 196 milyon TL’ye satışta

ABD’nin New York şehrinde 51 West 95th St adresinde yer alan bu rezidans, Macaulay Culkin tarafından canlandırılan Kevin’in “kötü adamları” zekasıyla alt ettiği yer olarak hafızalara kazındı.

Dört yatak odalı ve dört buçuk banyolu ev, filmde Kevin’in amcası Rob McCallister’a ait olduğu 1992’deki ekrandaki görünümünden oldukça farklı görünüyor.

Film yirmi yıl önce gösterime girmesine rağmen evin sahipleri, hâlâ çocuklardan mektup alıyor.

Ev, Martin V.B. tarafından tasarlanan sofistike bir 19. yüzyıl mülkü olarak tanımlandı.

FİYATI İKİ KERE DÜŞTÜ

Ziyaretçiler eve girdiklerinde yüksek tavanlar ve büyük merdivenlere çıkan geniş bir fuaye ile karşılanıyor.

Dekoratif pervazlar, yüksek tavanlar, zengin ceviz zeminler ve iki set cumbalı pencereye sahip evin bahçe katında, Manhattan’da ender görülen bir konfor olan lüks bir bahçeye açılan cam kapılı resmi bir oturma ve yemek odası bulunuyor.

Salonun ön cephesinde uzun pencereli ve tam donanımlı banyolu bir çalışma odası yer alıyor. Arka tarafta, işlevsel bir şömineye sahip geleneksel büyük bir salon ortaya çıkıyor. Bahçeye açılan cam kapılar da dış mekanla kesintisiz bir bağlantı oluşturuyor.

Lüks evi, mart ayında piyasaya çıktığında ilk olarak 7,65 milyon $ fiyatla listelenmişti ancak fiyat nisan ayında 7,15 milyon $’a, ardından haziran ayında 6,7 milyon ​​$’a düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x