İzmir Şehir Hastanesine Ulaşım Sorunu Yaşanıyor

Geçtiğimiz ekim ayında hasta kabulüne başlayan ve Ege Bölgesi’nin en büyük sağlık üssü olan İzmir Şehir Hastanesine toplu ulaşımla gitmek isteyen vatandaşlar büyük zorluklar yaşıyor. Özellikle İzmir’in en kalabalık ilçelerinden hastaneye direkt ulaşımın olmaması ve polikliniklere en yakın taksi durağının 2 kilometre mesafede olması, vatandaşların yollarda saatler süren vakit kaybı yaşamasına neden oluyor.

Ege Bölgesi’nin en büyük sağlık kompleksi olan ve 628 bin 15 metrekarelik kapalı alanda bünyesinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kalp Damar ve Kardiyoloji Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi Hastanesi, Adli Psikiyatri Hastanesi, Kemik İliği Merkezi, Organ Nakli Merkezi, İnme Merkezi, Uyku Merkezi ve Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi bulunan İzmir Şehir Hastanesi, 16 Ekim 2023’te hasta kabulüne başlamıştı. 2017’de yapımına başlanan ve 6 yıl sonra açılışı gerçekleştirilen hastane vatandaşlar tarafından büyük memnuniyetle karşılanırken, hastaneye ulaşım konusunda yaşanan sıkıntılar ise sürüyor.

Taksi durağı talebi

Toplu ulaşımla hastaneye ulaşmakta sıkıntı çektiklerini söyleyen vatandaşlar, taksi durağının polikliniklere 2 kilometre mesafede olması sebebiyle de mağdur olduklarını belirtti. 5 hatta toplam 25 otobüsün hizmet verdiği hastaneye ulaşmak için hastalar, hasta yakınları ve hastane personeli büyük güçlük yaşarken, hat sayısının artırılması ve taksi durağı kurulması talebinde bulunuyorlar.

Rahatsız olan annesini hastaneye getirdiğini belirten Ümit Çam, “Çok güzel bir şehir hastanesi olmuş. 15 günde bir annemi getiriyorum ama taksi sorunu yaşıyoruz. Tedaviden dolayı dolmuşla gidemiyoruz. En kısa sürede taksi sorununun çözülmesini istiyoruz. Annem hasta olduğu için dolmuş ya da otobüsle seyahat edemiyoruz” dedi.

“Yetkililerden yardım bekliyoruz”

Hastane dönüşü işe yetişmesi gerektiğini ve taksi bulamadığı için vakit kaybettiğini söyleyen İlknur Bahadır ise, “Anneannemi acile getirmiştik fakat dönüşte taksi bulamadık. 1 saattir bekliyoruz. Mağduruz. Taksi bulamadığımız için çok zaman kaybettik. En yakın taksi durağı 2 kilometre uzakta. Anneannem yaşlı olduğu için oraya kadar yürüyemiyor. Bununla ilgili yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

“2 kilometre yürümek zorunda kaldık”

Hastaneye dolmuş ile babasını getirdiğini söyleyen Mehmet Yetiş, “2 kilometre yürümek zorunda kaldık. Benim babam rahatsız. Taksi burada olsa bineriz ve evimize kolay bir şekilde gideriz. Babam yürürken nefes nefese kaldı. Allah rızası için sesimizi duyun. Burada bir taksi durağı olsa insanlar da rahat eder” şeklinde konuştu. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x