Motorola’dan iddialı tasarım: Telefon akıllı saate dönüştü

Lenovo Tech World 23 etkinliğinde pek çok şirket gibi Motorola da son ürünlerini sergiledi. Şirket, dünyanın ilk giyilebilir akıllı telefonu olarak adlandırılan cihazını tanıttı.

Yeni akıllı telefonun ekranı, telefon halindeyken 6,9 inçlik bir panelken, kullanıcı cihazın bir kısmını uzunlamasına büktüğünde cihaz kendisini 4,6 inç ekrana yeniden ayarlıyor.

Ayrıca giyilebilir cihaz, kullanıcının kıyafetini inceleyip uygun bir duvar kağıdı ile kaplanabiliyor.

Motorola’nın İnovasyon Araştırma Lideri Lexi Valasek, etkinlikte sahneye çıkarak cihazın yalnızca kullanıcının “eller serbest” kalmasına yardımcı olma amacını taşıdığını ima etti.

Motorola, “Modern akıllı telefon deneyimi, yapay zekânın merkezde olduğu, dönüştürücü bir değişimden geçiyor. Hem kişisel asistan hem de günlük görevleri geliştirmek, performansı artırmak ve kullanıcılarımız için daha anlamlı deneyimler yaratmak için bir araç olarak hizmet ediyor” dedi.

Şirket, “Motorola, esnek donanım olanaklarını yeniden tanımlayan yenilikleri sergileyerek ve aynı zamanda heyecan verici yeni yapay zekâ özelliklerini tanıtarak yapay zekâ çalışmalarını başka bir düzeye taşıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x