Recep Uçar: “İyi bir takıma karşı 3 puan aldık”

Trendyol Süper Lig’in on birinci haftasında Corendon Alanyaspor’a karşı 1-0’lık galibiyetle ayrılan Mondihome Kayserispor’un teknik direktörü Recep Uçar, elde edilen üç puanın güçlü bir rakibe karşı kazanılmasının önemini vurguladı.

Recep Uçar, mücadelenin ardından gerçekleştirilen basın toplantısında, Alanyaspor gibi ligin en iyi takımlarından birine karşı elde edilen zaferin değerini anlattı.

Zorlu karşılaşmayı ve takımın performansını değerlendirirken, “Bu sene ligde benim geldiğim periyottan beri yedinci maçımız. Bu maçlardan dördünü takımlarının başına geçen yeni teknik direktörlere karşı oynuyoruz. Ayrıca son 11 maçtır galip gelemediğimiz bir takıma karşı bir galibiyet aldık. Bir de geçen sene şubat ayından beri ilk defa üst üste üçüncü galibiyetimizi aldığımız bir maç oldu. Bundan dolayı bugün ortaya koydukları mücadele, hırs, azim, taktiksel disiplin ve oyun sadakatinden dolayı oyuncularımı yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Uçar, yeni teknik adamların ekipleri karşısında oynamanın zorluklarına da değinerek, hazırlık süreçlerinin belirsizliklerle dolu olduğunu ve Alanyaspor’un farklı bir düzenle sahaya çıktığını belirtti.

“İYİ BİR TAKIMA KARŞI 3 PUAN ALDIK”

Maçın detaylarına dair görüşlerini paylaşırken, “Çünkü nasıl bir oyunla karşılaşacağınızı önceden kestiremezsiniz. Nitekim kadrolar elinize gelmeden bunu bilemiyorsunuz. Hazırlığımız farklı yöndeydi ama bugün tamamen farklı bir düzende çıkan Alanyaspor vardı. Oyuna bakarsak ilk yarı belki yüzde 65 topa sahip olduk. Oyunu yönlendiren, kontrol eden taraf gibi gözüksek de ciddi geçişler verdiğimiz bir maç oldu. 2-3 tane net geçiş pozisyonları verdik. Neticesinde çok zor olsa da çok iyi bir takıma karşı 3 puan aldık. Çünkü Alanyaspor sadece Adana Demirspor ve Fenerbahçe maçları dışında bütün maçlarda oyunun puanı hak eden taraftı.” dedi.

Kayserispor’un hedeflerine yönelik de konuşan Uçar, takım olarak her zaman daha iyisini hedeflediklerini ve bu yönde çabalarını sürdüreceklerini ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x